Psychodietetyka

Zaburzenia odżywiania rozumiem jako wyraz czegoś dużo głębszego i szerszego niż potocznie rozumiana chęć zachowania dobrego wyglądu, szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia.

Pomagam zrozumieć dlaczego pomimo dobrych intencji, wiedzy o szkodliwości określonych zachowań żywieniowych i znajomości zasad zdrowego odżywiania się, okazuje się, że zdrowy sposób życia i odżywiania się jest niemożliwy do osiągnięcia. Odkrywamy zwykle blokadę psychologiczną, która staje na drodze aby żyć pełnią życia i cieszyć się nim.

Dostosowuję oddziaływania indywidualnie do potrzeb pacjentów / klientów. W niektórych sytuacjach potrzebna okazuje się również pomoc edukacyjna, przyjrzenie się temu co w jadłospisie osoby nie sprzyja osiąganiu postępów, a jakie wskazania żywieniowe byłyby korzystne. W tych sytuacjach rekomenduję wizytę u dietetyka. Ze względu na moje wykształcenie znaczny nacisk kładę na aspekt psychologiczny, na zrozumienie źródła problemów, gdyż tylko pełne ich przepracowanie daje podstawę trwałości efektów.

Osoby, które stosowały diety wiedzą, że schudnąć jest względnie łatwo, natomiast osiągnięcie trwałych, satysfakcjonujących zmian, bez uszczerbku na zdrowiu, nie jest już takie proste. To jest właśnie celem mojej pomocy w zakresie psychodietetyki.

Psychodietetyk Warszawa

Konsultacje psychodietetyczne rozwiązują problemy, które wywołują zaburzenia odżywiania się oraz pomagają dobrać najbardziej optymalny dla naszego organizmu plan żywieniowy.

PSYCHOLOG MONIKA HOŁUB  |  COPYRIGHT 2019
Warszawa Ursynów ul. Kabacki Dukt 11/17, Tel : 502-343-520
E-mail: monika-holub@o2.pl